Bebeğimin ilk yılı defteri

Pek sevgili dostum İlknur’um, Eylül ayında lokum gibi bir bebek dünyaya getirdi. “Sağlıklı, mutlu, uzun ve güzel ömürleri olsun boncuğumuz!” dedik ve bu lokumun mucizelerle dolu ilk yılını kayıt altına almak için ona özel bir defter tasarladık. Pembe ve su yeşili tonlarında tasarladığımız floral desenli defterimizi, bebek çantasında rahatlıkla taşınabilsin diye 10×15 cm ölçüsünde çalıştık. Defteri tasarlarken rahat taşınmasının yanı sıra; ihtiyaç anında hemen ulaşılabilsin ve bebeğin ilk yılında bolca bakılması gereken önemli bilgilerin tümünü içersin istedik. İşte bu düşünceyle defteri 3 ana bölüme ayırdık:

Bebeğin fotoğrafının ve doğum bilgilerinin yer aldığı giriş sayfasının ardından gelen aylık gelişim notları bölümünde, bebeğin her bir ayı için ikişer sayfa ayırdık. Bebeğin o ayki kilosundan ay içinde gerçekleştirdiği mucizelere kadar tüm bilgileri annemiz istediği zaman not alsın, açsın, okusun, gülsün ağlasın, etrafıyla paylaşabilsin dedik:)

İkinci bölümde ise ilk yıl çok önemli olan doktor kontrollerine yer verdik. Kontrol tarihi, o tarihte bebeğin boyu, kilosu ve baş çevresi bilgileri ile kontrol notlarının alınabileceği bir sayfa düzeni oluşturduk.

Son kısmı ise annemizin birbirinden duygulu olacağına emin olduğumuz notlarına ayırdık:) Bebeğin ilk kelimesinden tutun da ilk dişine kadar pek çok özel bilginin yer alacağı bu notların çok değerli olduğunu ve ilerisi için unutulmaz birer hatıra olduklarını düşündük:)

İşte biz bebeğimin mucizelerle dolu ilk yılı adını verdiğimiz defterimizi bu duygu ve düşüncelerle tasarladık. Siz de ister kendi bebeğiniz, isterseniz de sevdikleriniz için böylesi özel ve butik bir hediye vermek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Defter tasarımını istediğiniz renk ve temada ve istenilen ölçüde çalışabiliriz. Sevgilerimizle!

bebegimin-ilk-yili-defter

Defter Kapağı Tasarımı

hosgeldin-bebek-defteri

Bebeğin Doğum Bilgileri Sayfası

bebek-albumubebek-hatira-albumubebek-ani-albumu